AgroRun

AgroRun Ürünleri
Kullandığınız diğer ürünlerden %50 tasarruf ettirir.
Kaybettiğiniz verimi size geri kazandırır.
Toprağınızın kilidini açar.
Bitkinin strese girmesini önler.
Besin noksanlıklarının giderilmesini sağlar.
Bitkinin düzenini ve hızını arttırır.
Bitkinin besin değerinin hızlı bir şekilde artmasını sağlar
Değişken hava şartlarından kaynaklı yanma dolu hasarlarından oluşan yaralanmaları büyük ölçüde tedavi eder.
Bitki hormonlarını destekler.

Peki Nasıl?

AgroRun ürünleri özel formülü sayesinde; bitkilerde, potasyum, kalsiyum ve fosfor gibi besin elementlerinin alınmasını kolaylaştırdığı gibi; fiziksel olarak bitkinin mekanik direncini artırır ve koruyucu bir dış yüzey oluşturmasına katkı sağlar. Bitkilerde, hastalık yapıcı zararlıların konukçu bitkinin dış yüzeyini (wax, kütikül, hücre duvarı) delerek hücre zarının içine nüfuz etmesi sonucu zarar verir. Kutiküla ile hücre duvarı arasında yer alır, bu silikon-selüloz bir tabakadır ve yaprakta ekstra fiziksel bir bariyer oluşturur. Bu yapı bitkinin dış yoğunluğunu artırarak mekanik bir güç kazandırır. Bu fiziksel bariyer hastalık yapıcıların hücreye girmesini engelleyerek hücrenin hastalıklara neden olacağı enzimatik hareketlerden daha az etkilenmesini sağlar. Hücre duvarı yapısını oluşturan bileşenlerden pektin ve polifenol, silisilik asitler ile etkileşime girerek hücre duvarı elastikiyetini artırır.

AgroRun Power NPK

agrorun power npk humik fulvik asit amino asit deniz yosunu

NPK, Humik-Fulvik Asit, Amino Asit ve Deniz Yosunu içeren AgroRun Power çiftçinin ürün kullanımını kolaylaştırmak, verimini arttırmak ve maliyetini düşürmek için mikrobiyel ve organomineral içerikli özel formülü sayesinde Peptitleri, nükleotitleri, vitaminleri, mineralleri ve amino asitleri sayesinde oldukça etkili bir üründür. Çiçeklenme ve çiçek sayısını arttırır, meyve ağaçlarında göz oluşumunu arttırır. Hücre bölünmesini azaltarak internodları teşvik eder. Yeşil kısımların gelişimini arttırır ve gözle görülür sonucu hızlı bir şekilde gösterir. Meyveleri şişirmede, içini doldurmada etkilidir. Bitkilerde renklenmeyi arttırır, homojenlik sağlar. Stresi Azaltır, düzenli kullanımda ve verimlilikte %40 a varan artış sağlar. Köklenmeyi artırır.

AgroRun ve TerraBora Uygulama Sonuçlarını görmek için tıklayınız

Garanti Edilen İçerikw/w(%)
Organik Madde% 45
Toplam Azot (N)% 7
Amonyum Azot (N)% 2,5
Üre Azot (N)% 3
Organik Azot% 1,5
Toplam Fosfor Pentaoksit (P2O5)% 9
Suda Çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5)% 9
Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O)%5
Alginik Asit%1
Serbest Aminoasitler%14
Toplam (Humik + Fulvik) Asit%25
Maksimum Klor (Cl)%2
Maksimum Nem%20
pH Aralığı(3,9-5,9)

POWER Fotosenteze yardımcı olur.

AgroRun Power, fotosentez sürecinden başlayarak bitki sağlığına birçok farklı fayda sağlar. Uygun fotosentez olmadan bitkiler büyümeyecektir. Bu süreç, güneşten gelen enerjiyi emmesi gereken klorofil üretimine dayanır. Power, kaliteli fotosenteze yol açan klorofil üretimine yardımcı olacaktır.

AgroRun ve TerraBora Uygulama Sonuçlarını görmek için tıklayınız

POWER besin emilimini artırmaya yardımcı olur.

Bitki yaprakları, bitkilerin gaz ve besinleri emmesine yardımcı olan küçük gözenekler olan stomalardan oluşur. Işık ve düşük nem olmadığında, stomalar fotosentez ve besinlerin emilimini azaltmaya yardımcı olmak için kapanacaktır. Ancak gökyüzü açık ve güneşli olduğunda ve nem daha yüksek olduğunda, stomalar açılacaktır. Bu, bitkilerin yağmurdan, güneş ışığından ve topraktan doğru beslenmesine yardımcı olacaktır. AgroRun içerisinde bulunan amino asitlerden birisi olan L-glutamik asit, stoma hücrelerini mikroskopla koruyan bir amino asit türüdür. Bu, yaprakların açık kalmasını teşvik ederek bitkilerin daha fazla besin almasını sağlar. AgroRun proteinler ve diğer alt besinlerle birleştğinde şelat oluşturma yeteneğine sahip olarak Bitkiler alt besin maddelerini daha verimli kullanabilmesini sağlar. Bu, yaprakların açık kalmasını teşvik ederek bitkilerin daha fazla besin almasını sağlar. Bu faydalar, besin alımının artmasına neden olur.

AgroRun ve TerraBora Uygulama Sonuçlarını görmek için tıklayınız

Power aynı zamanda bir nitrojen kaynağıdır.

Toprağa amino asitler eklemek, yüksek besin konsantrasyonuna sahip gübre ihtiyacını sınırlayarak azot içeriğini artırmaya yardımcı olabilir. Bitkiler, organik azot almak için topraktan amino asitleri alabilir. AgroRun Power toprakta doğal olarak bulunan nitrojen ile protein sağlayabilir. Ancak azot elde etmek için Bitkilerin öncelikle toprakta mikrobiyal aktiviteye sahip olması gereken proteinleri sindirmeleri gerekir. AgroRun Power mikrobiyal aktiviteyi geliştirmeye yardımcı olur. Bu madde ile toprak takviyesi, tüm azot döngüsüne yardımcı olabilir.

POWER stresle ilgili sorunları azaltır.

Bitki, yüksek sıcaklıklar, düşük nem ve diğer ciddi problemler gibi streslere maruz kalabilir. AgroRun Power bitkilerin stresle savaşmasına ve bitkilerin hızla iyileşmesine ve daha yoğun büyümeyi sürdürmesine yardımcı olur.

POWER bitki hormonlarını destekler.

AgroRun Power ayrıca fitohormon adı verilen bitki hormonlarının büyümesini de destekler. Fitohormonlar, dokuları ve hücreleri destekleyerek sağlıklı bitkilerin gelişimini kontrol eder. Bitki büyümesinin hemen hemen tüm aşamaları hormonal kontrolde yer alır. AgroRun Power ın tabandan kullanılması, ayrı takviyeler kullanmak zorunda kalmadan fitohormon üretimini teşvik edebilir.

POWER mikrobiyal aktiviteyi geliştirmeye yardımcı olur.

Protein, sağlıklı toprağı destekleyen mikrobiyal hücreler de dahil olmak üzere tüm canlı hücreler için önemlidir. AgroRun Power içerisinde bulunan Amino asitlerden biri olan L-metionin, mikrobiyal hücrelerin sağlığını artırmaya yardımcı olabilir, daha iyi mikrobiyal aktiviteyi teşvik edebilir. Mikropların ana rollerinden biri, karbon, azot, fosfor ve kükürt dahil olmak üzere besin maddelerinin dolaşımına yardımcı olmaktır. Sağlıklı mikropların faaliyetleri bu bileşenleri kontrol eder. Mikrobiyal aktivite olmadan çoğu gübre etkili değildir. Mikroplar, proteinleri amino asitlerden karbon dioksit ve amonyuma değiştirmek gibi organik bileşikleri inorganik formlara dönüştürmeye yardımcı olur. Genel olarak mikroplar, bitkilerin besinleri emebilmesi için bileşikleri ayrıştırır. Tabandan veya yapraktan AminoWork uygulaması bu süreci iyileştirecektir.

POWER kalsiyum emilimini artırır.

AgroRun Power gibi şelatlayıcı maddeler besinlerin emilimini artırmaya yardımcı olacaktır. Bitkiler mineralleri emdikten sonra, geri kalanı çözünmüş organik nitrojene ayrışır veya doğrudan bir amino asit olarak kullanılır. Artan kalsiyum emiliminde bitki sağlığına yardımcı olacak, bitkilerin daha fazla kalsiyuma sahip olmasını sağlayacak ve damar sistemini, güçlü besin taşıyıcı sistemini güçlendirmeye yardımcı olacak etkilere sahip olacaktır. Bitkiler daha fazla su ve besin emebilecek. Bu kalsiyum artışı, zararlıları ve hastalıkları önlemeye yardımcı olacaktır. Bitkiler zayıf olduğunda, hücrelerde küf ve böceklerin büyümesini çeken su olacaktır. Sağlıklı bitkilerde hücre duvarında daha fazla pektin olacaktır. Daha kalın hücre duvarlarının saldırıya uğrama olasılığı daha düşüktür. Artan kalsiyum emilimi de zararlıları önlemeye yardımcı olur. Bu sorunlar meydana geldiğinde, bitkiler kalsiyum salgılar ve böcekleri uzaklaştırmaya yardımcı olan savunmalar üretir.

Daha Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 7/24
Tel: 0530 036 52 87
0850 885 02 18

AgroRun ve TerraBora Uygulama Sonuçlarını görmek için tıklayınız

AgroRun AminoWork Amino Asit Organik Gübre

AgroRun AminoWork amino asit organik gübre


Mayadan elde edilen tamamen doğal bir üründür. peptitleri, nükleotitleri, vitaminleri, mineralleri ve amino asitleri sayesinde oldukça etkili bir üründür. Çiçeklenme ve çiçek sayısını arttırır, meyve ağaçlarında göz oluşumunu arttırır. Hücre bölünmesini azaltarak internodları teşvik eder. Yeşil kısımların gelişimini arttırır ve gözle görülür sonucu hızlı bir şekilde gösterir. Meyveleri şişirmede, içini doldurmada etkilidir. Bitkilerde renklenmeyi arttırır, homojenlik sağlar. Stresi Azaltır, düzenli kullanımda ve verimlilikte %20’ye varan artış sağlar. Köklenmeyi artırır.
AminoWork, Bitkide Protein Sentezi sürecindeki temel bileşenlerinden birisi olan Amino amino asit ihtiyacını gidermek için tasarlanmıştır. Her işlevin sürecinde yaklaşık 20 önemli Amino Asit yer alır.
Aminowork toprağa dahil edilerek de bitkiye verilebilir. Toprağın mikroflorasını iyileştirmeye yardımcı olur, böylece besinlerin asimilasyonunu kolaylaştırır.

AgroRun ve TerraBora Uygulama Sonuçlarını görmek için tıklayınız

AminoWork, Bitkide Protein Sentezi sürecindeki temel bileşenlerinden birisi olan Amino amino asit ihtiyacını gidermek için tasarlanmıştır. Her işlevin sürecinde yaklaşık 20 önemli Amino Asit yer alır.  Aminowork toprağa dahil edilerek de bitkiye verilebilir. Toprağın mikroflorasını iyileştirmeye yardımcı olur, böylece besinlerin asimilasyonunu kolaylaştırır. Aminowork içindeki Protein Hidrolizatı (Amino Asit Sıvısı olarak bilinir) ve yaprak spreyi formunda Yapraktan Besleme, Protein sentezi için hazır yapı taşları sağlar.

Aminowork içindeki L-glutamik asit, “koruyucu hücrelerin” sitoplazma ozmotik ajanı olarak işlev görür. Böylece stomaların açılmasını kolaylaştırır. Stomalar bitkinin su dengesini, makro ve mikro besin emilimini ve gazların emilimini kontrol eden hücresel yapılardır.

Stomalar bitkinin su dengesini, makro ve mikro besin emilimini ve gazların emilimini kontrol eden hücresel yapılardır.
Stomaların açılması hem dış faktörler (ışık, nem, sıcaklık ve tuz konsantrasyonu) hem de iç faktörler (amino asit konsantrasyonu, absisik asit vb.)
Işık ve nem düşük ve sıcaklık ve tuz konsantrasyonu yüksek olduğunda, stomalar kapalı olduğunda fotosentez ve terleme azaldığında (makro ve mikro besinlerin düşük emilimi) ve solunum arttığında (Karbonhidrat yıkımı) Stomalar kapanır.
Bu durumda bitkinin metabolik dengesi negatiftir. Katabolizma, anabolizmadan daha yüksektir. Bu, yavaş metabolizma anlamına gelir ve bitki büyümesini durdurur.
L-glutamik asit, “koruyucu hücrelerin” sitoplazma ozmotik ajanı olarak işlev görür. Böylece stomaların açılmasını kolaylaştırır.

Garanti Edilen İçerik

AgroRun ve TerraBora Uygulama Sonuçlarını görmek için tıklayınız

Garanti Edilen İçerikw/w(%)
Toplam Organik Madde%80
Organik Karbon%35
Organik Azot%7
Serbest Amino Asitler%35
Maksimum Nem%20
Ec20
pH4-6

Daha Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 7/24
Tel: 0530 036 52 87
0850 885 02 18

AgroRun ve TerraBora Uygulama Sonuçlarını görmek için tıklayınız