AgroProde Topraktan Getir Tarımsal Ürün Geliştirme ve Pazarlama A.Ş., bünyesindeki tecrübeli teknik ve idari kadrosu ile başta Türk tarım sektörü olmak üzere yurtdışı pazarlarında da tarım sektörüne gerek ürünleri gerekse bilgi birikimi ile hizmet vermek maksadı ile kurulmuştur.

AgroProde, ürünleri ile Türkiye ve dünya’daki nihai tüketicilerin daha sağlıklı ve daha güvenilir ekolojik ürünlerle buluşmasına katkıda bulunmak için çiftçilerimize daha ekonomik, daha etkili ve tamamen organik olan ürünler sağlamayı temel hedef olarak belirlemiştir.

Merkezi İstanbul’da olan AgroProde, 4.000 m² kapalı, toplam 16.000 m² üretim ve depolama alanıyla, Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’nde üretimini gerçekleştirmektedir.

Başta Türkiye olmak üzere diğer ülkelerdeki tarımsal gelişmeleri ve yenilikleri takip eden AgroProde, önceliği insan sağlığı olmak üzere, çevreye duyarlı, sosyal sorumluluk bilinci ile tarım sektörüne pozitif katkı sağlamayı hedeflemektedir. Vizyonu; tecrübe ve ilkeleri doğrultusunda TerraBora® markasını dünya markası haline getirmek olan AgroProde; insan sağlığı, bitki ve toprak biyolojisi üzerine olumlu etkiler bırakan daha ekonomik ürünlerle organik tarıma katkı sağlama misyonu ile yola çıkmıştır.

Bu kapsamda TerraBora® markası ile organik tarımda kullanılacak gübreler ve toprak iyileştiriciler üretmek amacı ile kurulmuş olan AgroProde, ürünleri sayesinde çiftçilerin en büyük yardımcısı olacaktır. Çiftçiler, işletmekte oldukları geleneksel tarım arazilerini, TerraBora® sayesinde kısa sürede Organik Tarım arazisine dönüştürerek sertifikasyon için gerekli kriterleri karşılayabileceklerdir. TerraBora® bitki yapraklarına kuru püskürtme yöntemi ve toprağa karıştırılarak uygulanan bir üründür. Bahçe, saksı, sera, tarla ve topraksız tarımda kullanılan TerraBora®, toprağın fiziksel ve mikrobiyolojik yapısında iyileşme sağlamaktadır.

Buna ek olarak ayrıca, bitki köklerinin daha fazla gelişmesine katkıda bulunan TerraBora®, içeriğindeki makro ve mikro elementler sayesinde suyun daha etkili kullanılmasında, mantar gelişimini azaltmada, zararlılara karşı bitkinin direncini arttırmada, topraktaki besinlerin bitki tarafından daha fazla emilimini sağlamada etkin bir rol oynamaktadır. AgroProde firması, TerraBora® ürünleri sayesinde hasat miktarını ve kalitesini arttırarak çiftçilerimizin ticari değeri yüksek ürünler almalarını sağlayarak çok kısa zamanda Türkiye tarım sektöründe söz sahibi olan firmaların arasında yer almayı amaçlamaktadır.