Çiftçi Borç Yapılandırmasıyla İlgili Önemli Gelişmenin Açıklanacağı Tarih Belli Oldu!

Önemli Gelişme 7 Nisan’da Açıklanacak!

Mağdur çiftçilere yönelik yapılacak borç yapılandırılmasıyla ilgili bugün olumlu bir gelişme yaşandı. Mağdur çiftçilerle görüşen TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç, çiftçilerin borç yapılandırılmasıyla ilgili çalışmanın tamamlandığını ve 7-10 Nisan tarihleri arasında açıklanacağını belirtti.

Mağdur çiftçilerin sesi olmak için aylardır mücadele veren Amasyalı çiftçi Ömer Sarı, bugün çiftçilerle ilgili müjdeli bir haber paylaştı. Geçtiğimiz gün Ankara’ya gelerek Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım başta olmak bir dizi önemli görüşmelerde bulunan Ömer Sarı, çiftçilerin yaşadığı mağduriyeti bire bir bu görüşmelerde aktarmıştı. Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ile yapılan görüşmede, Yıldırım’ın kendisine ‘Ömer Sarı mesaj alınmıştır’ diye cevap verdiğini belirten Sarı, bu görüşmelerin ardından bugün de TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç ile görüştüğünü ve Kılıç’ın kendisine 14 maddelik bir paket hazırlandığını ve paket içinde de çiftçi borçlarının yapılandırılmasının da bulunduğunu belirttiğini kaydetti.

BÜTÜN ÇİFTÇİLERİN MEMNUN OLACAĞI BİR YAPILANDIRMA YAPILACAK VE İLK TAKSİT ÖDEMESİ EKİM’DE OLACAK 

Sarı, şunları kaydetti: “Sayın Kılıç ile yaptığımız görüşmede bize 14 maddelik bir paket hazırlandığı bu maddelerden birisinin de çiftçi borçlarının yapılandırılması olduğunu ve söz konusu çalışmanın da 7-10 Nisan’a kadar açıklanacağını yine bütün çiftçilerin memnun olacağı bir yapılandırma yapılacağını ve ilk taksit ödemesinin de Ekim ayında olacağını belirtti”

Terrabora Organik Gübre ile Gübre kullanımında tasarruf, Verimde artış sağlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir