Tarım Bakanlığından önemli duyuru: Kırsal kalkınma destekleri başvuru süresi uzatıldı!

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP), 2022-2023 Dönemi Ekonomik Yatırımlar başvuru süresi, ülkemizi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi nedeniyle uzatıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı yazılı bir açıklama yaparak, KKYDP 2022-2023 dönemi ekonomik yatırımlar başvuru süresinin uzatıldığını duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP), kırsaldaki üretici gelirlerini artırmak ve çeşitlendirmek amacıyla 2006 yılından beri yürütülüyor.

Program kapsamında, teknoloji içeren, tarıma dayalı küçük ve orta ölçekli sanayinin gelişmesini ve yaygınlaştırılmasını esas alan projeler destekleniyor. Daha önce, son başvuru tarihi 10 Şubat 2023 olarak açıklanan, KKYDP 2022-2023 Dönemi Ekonomik Yatırımlar başvuru süresi, ülkemizin yaşadığı Kahramanmaraş merkezli deprem afeti sebebiyle uzatıldı.

BAŞVURULAR DEPREM BÖLGESİNDE 8 MAYIS DİĞER İLLERDE 28 ŞUBAT’A UZATILDI

Başvuru süresi, OHAL kapsamındaki Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde 8 Mayıs 2023, diğer illerde ise 28 Şubat 2023 tarihinde sona erecek. 

Kaynak: tarimdanhaber.com