TKK mağduru çiftçiler Fahrettin Poyraz’ı istifaya çağırdı

İstifa çağrıları

TKK mağduru çiftçiler, 5 kez Ankara’ya gitmelerine rağmen sorunlarına bir çözüm bulamayan Fahrettin Poyraz’ı istifaya çağırdı.

Tarım Kredi Kooperatifleri’ne (TKK) borçları nedeniyle icralık olan, arazi ve traktörlerine haciz gelen çiftçiler, sosyal medya üzerinden Fahrettin Poyraz’ı istifaya çağırdı.

TKK mağduru çiftçilerin bir araya geldiği bir mesajlaşma grubunda; Fahrettin Poyraz’ın 2017 yılında, Merkez Birliği Yönetimi Kurulu kararı ile yönetmeliklere aykırı bir şekilde TKK Genel Müdürlüğüne atandığı ifade edildi. Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü tarafından yapılan atamanın ise yetkili mercilerden saklandığı iddia edildi.

Kimyasal gübre kullanımınızı TerraBora ile azaltın.

TKK mağduru çiftçiler tarafından; orta okul mezunu olmasına rağmen Selahattin Külcü’nün de daha sonra Fahrettin Poyraz tarafından, yönetmeliklere aykırı bir şekilde Gübretaş Yönetim Kurulu’na atandığı belirtildi.

İcralık olan çiftçiler, sonuncusu 2 Şubat’ta olmak üzere, seslerini duyurmak üzere 5 kez Ankara’ya gitti. Taleplerine şu ana kadar olumlu yanıt alamayan çiftçiler, bir önceki Ankara ziyaretinde Fahrettin Poyraz ile de görüşmüşlerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir