TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar mağdur çiftçilerle görüşmedi!

Türkiye’nin dört bir tarafından Ankara’ya gelerek seslerini duyurmaya çalışan mağdur çiftçiler, randevu almalarına rağmen Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar ile görüşemediler. Bayraktar’ın mağdur çiftçilerle görüşmemesi dikkat çekti. 

Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ziraat Bankasına olan borçlarını ödeyemedikleri için hacizlik duruma gelen çiftçiler, aylardır borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili bir adımın atılmamasına tepki gösteriyorlar. Daha önce seslerini duyuramayan mağdur çiftçiler, dün de 6’ncı kez Ankara’ya geldiler. 

Kimyasal gübre kullanımınızı TerraBora ile azaltın.

görüşmeye katılmayarak Başkan Yardımcılarını görevlendirdi. Başkan yardımcılarıyla yapılan görüşme sonrasında da TZOB’un resmi sayfasından ve sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili hiçbir paylaşımın yapılmaması da dikkat çekti. 

Soğuk kış şartlarına rağmen Türkiye’nin farklı yerlerinden Ankara’ya gelen mağdur çiftçilerle Bayraktar’ın görüşmemesi ‘TZOB’un temsil ettiği kitlenin sorgulanmasına neden oldu. Mağdur çiftçiler, Bayraktar’ın randevu vermesine rağmen kendileri ile görüşmemesine sessiz kalan çiftçiler, görüştükleri başkan yardımcılarına 10 gün süre verdi. 10 gün içinde sorunlarının çözülmemesi durumunda tepkilerinin farklı olacağının mesajını ilettiler. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir