Belediye 50 milyon liralık tarım arazisini satışa çıkardı!

50 Milyon Liralık Tarım Arazi Satışa Çıkarıldı!

AK Partili Bergama Belediyesi, 50 milyon TL değerindeki tarım arazisini satışa çıkardı. İYİ Partili ve CHP’lilerinde arasında olduğu bölge halkı belediye meclisinde görüşülecek satış için Belediye önünde toplanarak satışa tepki gösterdi.

Yeniçağ Gazetesinden Dinçer Işıktaş’ın haberine göre, İzmir’in tarih kokan şehri Bergama belediyenin 50 milyon TL değerinde farklı köylerden olmak üzere toplamda 831 bin 938 metrekare tarım arazisini satılığa çıkardığı öğrenildi. Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun imzasını taşıyan karara bölge halkı tepki gösterdi. Satışı protesto etmek isteyen vatandaşlar satışın gündeme getirileceği belediye meclisi öncesi belediye binasında bir araya gelerek dövizler taşıdı.

Terrabora Organik Gübre ile Gübre kullanımında tasarruf, Verimde artış sağlayın.

Yargıya Taşınacak

İYİ Parti Bergama İlçe Başkanlığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Cumhur İttifakı’nın bileşenleri “Bergama’ya hizmet getireceğiz, 31 Mart 2019 da millet tercihini yaparak bize yetki verdi 1. Sınıf tarım arazisi de olsa satacağız ” diyorlar. Köylünün malını satarak hizmet yapmakla hizmet getirdik diye övünmenin taktirini Bergamalının vicdanına bırakıyoruz. Millet ittifakı olarak karşı olduğumuzu ve aleyhte oy kullanacağımızı, konuyu TBMM’DE ve yargıya taşıyacağımızı Bergama kamuoyuna beyan ederiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir