Çiftçinin traktör ve ineği yakında yeniden haczedilmeye başlanacak!

CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, yakın bir zamanda çiftçinin yine traktörünün ve ineğinin haczedilmeye başlanacağını belirterek, Tarım Kredi borç yapılandırılmasının yeniden gözden geçirilmesini istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, İyi Parti tarafından TBMM’ne verilen “Tarım Sektörü ve Çiftçilerin Sorunlarının Araştırılması” önergesinde CHP Grubu adına bir konuşma yaptı. Çiftçinin yaşadığı sorunlara dikkat çeken Gaytancıoğlu, yakın bir zamanda çiftçinin yine traktörünün ve ineğinin haczedilmeye başlanacağını belirterek, Tarım Kredi borç yapılandırılmasının yeniden gözden geçirilmesini istedi. Gaytancıoğlu, şunları kaydetti:

Terrabora Organik Gübre ile Gübre kullanımında %25 tasarruf, Verimde %40 artış sağlayın.

AHIRDAKİ İNEKTEN NE İSTİYORSUNUZ?

“Yapılandırma konuşacağız biraz sonra Tarım Kredi Kooperatiflerinin borçlarını -hep söyledik- kapsama niye almıyorsunuz? Her şeyi kapsama almaya çalışıyorsunuz; trafik cezalarını, motorlu taşıtlar vergisini, araç muayenelerini; güzel destek veriyoruz. Çiftçi deyince niye aklınıza gelmiyor? Bu görüntülerle mi anılmak istiyorsunuz? Çok değil bir hafta, iki hafta sonra bu görüntüleri yeniden göreceksiniz, bakın, şimdiden uyarıyorum. Hazır yapılandırma yasasını konuşurken bunu yeniden düzeltin yoksa bu görüntülerle yeniden karşı karşıya kalacaksınız, bunları lütfen unutmayın. İnsanın ineği haczedilir mi ya? Ahırdaki inekten ne istiyorsunuz? Ya, birazcık anlayışlı olun” 

Terrabora Organik Gübre ile Gübre kullanımında %25 tasarruf, Verimde %40 artış sağlayın.

KAYNAK