Mağdur çiftçiler bu genelgenin peşinde!

Türkiye Ziraat Odaları Birliği, borç yapılandırmasında çiftçilerin bilgilendirilmesi için ziraat odalarına bir genelge gönderirken, mağdur çiftçiler genelgeden bir şey anlamadı. Birbirlerine genelgenin içeriğini yorumlatmaya çalışan mağdur çiftçiler, “Bu genelgeyi anlayan varsa beri gelsin” diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

Terrabora Organik Gübre ile Gübre kullanımında %25 tasarruf, Verimde %40 artış sağlayın.

Tarım Kredi mağduru çiftçiler, aylardır borç yapılandırmasını beklerken, söz konusu yasal düzenleme geçtiğimi günlerde Meclis’te kabul edilmişti. Ancak Tarım Kredi Kooperatiflerinin borç yapılandırmasıyla ilgili genelgeyi kooperatiflere göndermediği için borç yapılandırmasında geçmiş faizlerin nasıl hesaplanacağı belirsizliğini koruyor. Türkiye Ziraat Odaları Birliği de mağdur çiftçilerin bilgilendirilmesi için borç yapılandırması hakkında ziraat odalarına bir genelge gönderirken, genelgede yapılandırmaya esas tutarda faizlerin nasıl hesaplanacağının bilgisinin verilmemesi çiftçileri bir arayış içine itti.

Çiftçiler bir bilene ulaşmaya çalıştı ama kooperatif müdürleri bile yorum yapmaktan kaçındı!

Türkiye Ziraat Odaları Birliğinin genelgesini gören çiftçiler, çevresinde bir bilene ulaşıp genelgenin içeriğini yorumlatmaya çalışıyorlar. Sosyal medya hesaplarında da bu arayışlarını sürdüren mağdur çiftçiler, yapılandırmada faizlerin nasıl hesaplanacağının bilgisine sağlıklı bir şekilde ulaşamamanın sıkıntısını yaşıyor. İstedikleri bilgiye ulaşamayan mağdur çiftçiler, “Bu genelgeden anlayan beri gelsin” diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

Terrabora Organik Gübre ile Gübre kullanımında %25 tasarruf, Verimde %40 artış sağlayın.

KAYNAK