Tarım Bakanından 2 yıldır randevu alamadı ama yaptığı ihracatın ödülünü aldı!

Yeşilin En’leri Ödül Töreninde Dikkat Çeken Ayrıntı

Orman Genel Müdürlüğü tarafından ilk kez 2019 yılında gerçekleştirilen ve bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ‘Yeşilin En’leri ödül töreni dikkat çeken bir ayrıntıya sahne oldu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, iki yıldır randevu vermediği TÜRKTOB Başkanı Savaş Akcan’a ‘en çok fidan ihracatı yapan firma’ ödülünü verdi.

Geçtiğimiz hafta Orman Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve ormancılığın gelişimine katkı sağlayanların ödüllendirdiği Yeşilin En’leri ödül töreni, dikkat çeken bir ayrıntı yaşandı. En fazla ihracat yapan fidan üreticisi ödülü Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Savaş Akcan’a verilirken, Akcan’a ödülünü Bekir Pakdemirli verdi. Ancak ihracat ödülü, hem Pakdemirli hem de Akcan için anlamlı oldu.

Tarım Bakanı TÜRKTOB Yönetimine 2 Yıldır Randevu Vermiyor! 

Savaş Akcan, 2018 yılında yapılan genel kurulda TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı seçilirken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Savaş Akcan Başkanlığındaki TÜRKTOB yönetim kuruluna iki yıldır randevu vermiyor. Bakan Pakdemirli’nin TÜRKTOB Yönetimine uyguladığı bu ambargonun nedeni bilinmezken, tohumculuk sektörünün çatı örgütü ile iki yıldır görüşmemesi dikkat çekiyor.

Yeşilin En’leri Ödül Töreni İki Taraf İçinde Anlamlı Oldu!

Bakan Pakdemirli’nin 2 yıldır randevu vermediği Savaş Akcan’a ihracat ödülü vermesi TÜRKTOB’a uygulanan ambargoyu daha da tartışmalı hale getirirken, bu çelişki de sektör temsilcilerinin; ‘bu ödül hem veren hem de alan için anlamlı oldu’ yorumlarına neden oldu. 

Ekibimin Başarısı!

Savaş Akcan ise yaptığı açıklamada, “Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen Yeşilin En’leri ödül töreninde en çok fidan ihracatı yapan firma ödülünü Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli ve Orman Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey’den aldım. Bu başarı tüm ekibimin. Teşekkür ediyorum” dedi.

İhracat Ödülü TÜRKTOB’da Çıtayı Yükseltti

Diğer yandan tohumculuk sektörünün çatı kuruluşu olan TÜRKTOB Başkanının ihracat ödülü alması da sektörde önemli bulundu.

Terrabora Organik Gübre ile Gübre kullanımında tasarruf, Verimde artış sağlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir