Tohum işleme, yaş meyve sebze işleme, meyve sebze kurutma yatırımlarına hibe desteği! 

Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kırsal kalkınma destekleri kapsamında bitkisel ürünlerin işlenmesi, kurutulması, dondurulması, paketlenmesi ve depolanması amacıyla yapılacak yeni tesislere, kısmen yapılmış yatırımların tamamlanmasına, mevcut tesislerin kapasite artırımı ile teknoloji yenileme ve modernizasyonuna hibe desteği verileceği belirtildi. 

TESİS İNŞAATINA VE MAKİNE EKİPMAN ALIMLARINA HİBE DESTEĞİ VERİLECEK

Tohum işleme, yaş meyve sebze işleme, meyve sebze kurutma vb. tesislerinin inşaat yapımı ve makine ekipman alımlarının hibe desteği kapsamında olduğu kaydedilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Bitkisel ürünleri işleyen tesislerin yapımı için konusuna göre Bakanlık kayıt sistemlerine kayıtlı kamudan bağımsız tüzel kişiler ile kamu görevlisi olmayan tüm gerçek kişiler başvuruda bulunabilirler.

KİRALAMA YÖNTEMİYLE DE YATIRIM YAPILABİLECEK

Başvuru yapılacak yer başvuru sahiplerine ait olabileceği gibi 5 yıl süreyle kiralanarak proje uygulamak mümkün olmaktadır.

YENİ YAPILACAK YATIRIMLARA 7 MİLYON, KISMEN YAPILAN TESİSLERE 5 MİLYON LİRAYA! 

Yapılacak yeni tesisler için 7 milyon TL’ye, kısmen yapılmış tesislerin tamamlanması için 5 milyon TL’ye, mevcut tesislerin kapasitelerinin artırılması veya teknolojilerinin yenilenerek modernizasyonu için 4 milyon TL’ye kadar proje hazırlanabilir”

Kaynak: tarimdanhaber.com