Traktör kredilerinde üretim şartı kaldırıldı!

Traktörlere Yatırım Kredisinde Düzenleme!

Traktörün yatırım kredisinden yararlanması için bitkisel üretim veya küçükbaş, büyükbaş hayvancılık ve kanatlı üretim konularından en az birinin bulunması şartı aranıyordu. Yeni düzenlemede ise bu şart kaldırıldı.

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından tarımsal üretime düşük faizli yatırım ve işletme kredisi kullandırılmasına ilişkin esasları düzenleyen tebliğde değişiklik yapıldı. Önceki tebliğde traktörlere yatırım kredisi verilmesi için gerekli olan bazı şartlar, yeni tebliğde esnetildi. Daha önce traktörün yatırım kredisinden yararlanması için; bitkisel üretim veya küçükbaş, büyükbaş hayvancılık ve kanatlı üretim konularından en az birinin bulunması şartı aranıyordu. Yeni düzenlemede ise bu şart kaldırıldı.Buna göre, ilgili yönetmelik hükümlerine göre kredi uygunluk belgesi veya geçerlilik süresi devam eden zirai kredilendirme belgesi olan traktörler için yatırım kredisi kullandırılabilecek.

TARIMSAL MEKANİZASYONUN KREDİLENDİRİLMESİ HÜKÜMLERİ DE DEĞİŞTİRİLDİ 

Tebliğin, tarımsal mekanizasyon araçları ile sulama ekipmanlarının kredilendirilmesiyle ilgili hükümlerinde de değişiklik yapıldı.

Terrabora Organik Gübre ile Gübre kullanımında tasarruf, Verimde artış sağlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir