Bakan Pakdemirli’den dikkat çeken destekleme açıklaması!

Yeni bir ödeme olmamasına rağmen Bakan Pakdemirli’nin destek ödemeleri ile ilgili açıklama yapması dikkat çekti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu yıl yapılan toplam destek ödemesi ve gübre destekleri ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Bakan Pakdemirli, çiftçilerin en fazla nakdi desteğe ihtiyaç duyduğu ilkbahar döneminde ödemelere hız verdiklerini belirterek, Nisan ayı itibarıyla bitkisel üretim desteklerinin %51’inin çiftçilere ödendiğini söyledi. Bakan Bekir Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: “Çiftçilerimizin nakdi desteğe en fazla ihtiyaç duyduğu ilkbahar döneminde, bitkisel üretim destekleme ödemelerini aksatmadan çiftçilerimizin hesaplarına yatırdık. Bu bağlamda, bitkisel üretim destekleme bütçesinin %51’ine tekabül eden 6,27 Milyar TL’yi Nisan ayı itibariyle çiftçilerimize ödedik. Destekleme bütçesinin kalan 6 Milyar TL’lik kısmını ise ödeme takvimine göre çiftçilerimizin hesaplarına yatırmaya devam edeceğiz.

Terrabora Organik Gübre ile Gübre kullanımında %25 tasarruf, Verimde %40 artış sağlayın.

GÜBRE DESTEĞİNİ YÜZDE 100 ARTIRDIK!

Yine bu dönemde artan gübre fiyatları karşında çiftçilerimizin olumsuz etkilenmemesi ve tarımsal üretimin kesintisiz devam etmesi için mevcut Gübre Desteklerini %100 oranında artırdık. Ayrıca Fark Ödemesi Desteği kapsamında; kütlü pamuk primini %37,5, yağlık ayçiçeği primini %25 artırdık. Destekleme birim fiyatlarında ise en yüksek artışı sertifikalı tohum kullanım desteğine yaptık.”

MERAL AKŞENER SERT ELEŞTİRİLERDE BULUNMUŞTU

Yeni bir destek ödemesi olmamasına rağmen Bakan Pakdemirli’nin yazılı bir açıklama yaparak gündeme gelmek istemesi dikkat çekti. Bilindiği üzere İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün partisinin grup toplantısında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yönelik sert eleştirilerde bulunmuştu. Yapılan yazılı açıklama da bu sert eleştirilere yönelik bir hamle olarak değerlendiriliyor.

Terrabora Organik Gübre ile Gübre kullanımında %25 tasarruf, Verimde %40 artış sağlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir