Meclis’i bile beklemediler! Çiftçinin arabasını icradan satıyorlar!

Tarım Kredi borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili Meclis’e sunulan Torba Yasanın Genel Kurul’da görüşülerek yasalaşması beklenirken, çiftçinin arabası bugün icradan satılacak.

Aylardır borç yapılandırmasını bekleyen Tarım Kredi Mağdurları, borç yapılandırmasıyla ilgili taslağın Meclis’e sunulmasına da sevinemedi. Borçların yapılandırılmasıyla ilgili kararın Meclis’te yasalaşması beklendiği bir dönemde çiftçinin arabası icradan satılacak. Bu duruma tepki gösteren çiftiler, video çekerek sosyal medya hesaplarından yardım talebinde bulundu. Edirne’nin Merkeze bağlı Budakdoğanca köyünde çiftçilik yapan Ayhan Kıyıcı, Tarım Kredi’ye borcundan dolayı arabasının bugün icradan satılacağını belirtti.

Çiftçi Yardım Talebinde Bulundu 

İcranın durdurulması için avukatlarla yaptığı görüşmeden de bir sonuç alamayan çiftçi Kıyıcı, bir video çekerek sosyal medya hesabından yardım talebinde bulundu. Borç yapılandırmasıyla ilgili çalışmanın Meclis’te yasalaşmayı beklediği bir dönemde çiftçinin arabasının alelacele icradan satılmak istenmesi dikkat çekti.

Terrabora Organik Gübre ile Gübre kullanımında %25 tasarruf, Verimde %40 artış sağlayın.

KAYNAK